Aron''MITU''

Aron “MITU“ Tesfaye


Aron“MITU“

Tanečná prax – 15 rokov

Lektorovanie – 12 rokov

Pôvod – Etiópia

Jazyk : Amharský, Anglický, Slovenský

Vedenie prvého HIP-HOP centra v Košiciach do 2010

CEO : Tanečného projektu Riddim Dance od 2014

LIL MITU CREW | RIDDIM DANCE PROJECT | RIDDIM UP! PARTY & WORKSHOP

Tanečníčka, choreografka, lektorka, modelka, reggae-dancehall promóterka

 

    AronMITU, pôvodným menom Aron Tesfaye pochádza z Etiópie, ale už viac ako 20 rokov žije na Slovensku a lektorovaniu tanca sa venuje 10 rokov. Momentálne pôsobí v hlavnom meste Bratislava, kde každodenne vyučuje tanec vo forme otvorených hodín, všetky vekové kategórie, od detí v predškolskom veku až po dospelých, tanec nepozná vekové hranice. V roku 2006 Aron založila prvé HIP-HOP centrum v Košiciach, ktoré úspešne prevádzkovala do roku 2010, s vyše 300 aktívnymi klientami.

    AronMITU je zakladateľkou Lil Mitu Crew (LMC), jej tanečnej skupiny, ktorá úspešne vystupuje na kvalitných športových akciách, párty udalostiach a festivaloch už od roku 2007. V súčastnosti má skupina LMC viac ako 10 aktívnych členov.

    Aron je známa ako celkový víťaz dancehall súťaží v Českej republike 2008-2010 a v roku 2014 vyhrala 2. miesto v dancehall battle vo Viedni, Rakúsko. Freestyle tanec patrí medzi jej srdcové záležitosti.

    Už niekoľko rokov patria workshopy od AronMITU medzi pravideľný program na množstve festivaloch ako napríklad Uprising Reggae Festival na Slovensku, tiež má za sebou odučené workshopy v Čechách, Maďarsku, Londýne, Slovinsku a Etiópii. AronMITU sa spoľupodieľa a participuje na množstve projektoch na Slovensku, medzi najznámejšie patria Košice mesto kultúry, Voľba, Festival [fjúžn], Stanica Východ, Fenestra, Young 4BA, Miliónový tanec, Move up, Tanečník roku, Uprising, Pohoda festival... 

    Dancehall je priorita číslo jedna, rovnako jeho ženský aj univerzálny štýl, Hip-Hop, R'n'B a Africké tance sú tiež dôležitou súčasťou, keďže Aron vyrástla na Street Dance - pouličných štýloch tanca.

    V roku 2014, AronMITU založila Riddim Dance Projekt, medzi ktorého aktivity patrí organizácia tanečných a hudobných workshopov a párty udalostí na Slovensku a v zahraničí, výroba, design a predaj vysokokvalitneho oblečenia pre tanečníkov, produkcia tanečných videí a ešte oveľa viac. Medzi hlavné zorganizované workshopy so zahraničnými tanečníkmi patria: Blacka di Danca/USA, Rodrig di Bakoro/Fr, Aneta Antošová/CR, Andre Cosmic/JA, Keemi Elite Team/JA, Orville Hall Xpressionz family /JA, Rifical Godzila Trice | Rifical Team/JA, Killer Bean Versatile | Supreme Blazers/JA.

    Rok 2014 bol o to dôležitejší z dôvodu že Aron navštívila svoju rodnú Etiópiu a zrealizovala vôbec prvý Dancehallový workshop v Etiópii - hlavnom meste Addis Abeba.

    Od 2006 po súčasnosť - absolventka street dance workshopov a battlov po celom svete / Budha Stretch, Tight eyez, Caleaf Sellers, Don Campbell, Junior Boogaloo, Blazin Tweens, Kenzo Alvares, Lyle Beniga, Mike Song, Blacka Di Danca, Andre Cosmic, Jiff Di Bossman, Sekou Heru, Latonya Style, Jr Black Eagle, Joan Gringesho, Grishka.

    V Januári 2015 Aron absolvovala prvý oficiálny Dancehallový kemp na Jamajke, s názvom Dancehall Dream Dance Camp, organizovaný Profesorom tanca Orville Hall a jeho Xpressionz Family. Na Jamajke získala rolu v natáčaní hudobného videoklipu s názvom "Spanish gyal medley" od interprétov Hamma1, Daigo, Segy-P a Jah Fenix.

    Špeciálna spolupráca s T.O.K, Beenie Man, Black Eyed Peas, Nicole J McCloud (ako hlavná choreografka a asistentka počas obdobia 3 rokov), Tina, Čistychov, Celeste Backingham, SDA, HHF, Cassia Dance, H&T, Extravadansa, Dance Kids, The British International School Bratislava, Cambridge International School Bratislava, QSI, Dj Mikias, Dj Mess, Selecta Cifiman, Dj Simple Sample, Suns of Dub, Rifical Godzilla Trice | Rifical Team, Killa Bean Versatile | Supreme Blazers, Riverpark Dance School, Aircraft Sporthouse, Uprising Team.

    Medzi ďalšie aktivity patrí účinkovanie v TV seriáloch, hosťovanie v medzinárodných rádiách, účinkovanie v reklamách, videoklipoch, moderovanie...

    V roku 2015 AronMITU a jej tím vytvorili Dancehall party & workshop akciu s názvom RiddimUP! ktorá bude v budúcnosti fungovať medzinárodne a na pravideľnej báze.

    Začiatkom roku 2016 AronMITU navštívila Jamajku už po druhý krát, aby sa učila a praktikovala tanec Dancehall s najlepšími Dancehallovými lektormi a tanečníkmi na svete. Mala možnosť ako jedna z veľmi mála lektorov na svete aj učiť na Jamajke. Pripravuje sa dokument s názvom Exploring Dancehall with AronMITU. Trailer TU

    Riddim Dance project s AronMITU vo februári tohto roku otvorili prvú Školu Dancehallu na Slovensku. Kurzy prebiehajú každý pondelok a stredu o 16:00 (deti) a 17:00 (dospelí). Obsahom kurzov sú najnovšie kroky v Dancehalle od Top tanečných skupín ako je Rifical Team, Elite Team, Supreme Blazers, Hectic Diamondz, Equanoxx a mnoho ďalších. AronMitu absolvovala už druhýkrát cestu na Jamajku, kde navštívila tanečný kemp Dream Dance Camp by Xpressionz Family, kde učia top tanečníci z čias oldschoolu, middleschoolu a dnesňého dancehallu. Strávila niekoľko týždňov s domácimi obyvateľmi Jamajky v ich prirodzenom prostredí aby spoznala kultúru, život a tanec v prostredia ulice.

V roku 2016 sú naplánované otvorené hodiny v nových priestoroch, workshopy a vystúpenia s tanečnou skupinou LMC, nová kolekcia oblečenia Riddim Dance, pozývanie tanečníkov z Jamajky a organizácia párty & workshopov pod značkou RiddimUP!

    

 

VIDEÁ

 

http://www.aronmitu.com/video

http://www.riddimdance.com/video

 

http://www.youtube.com/riddimdanceproject

http://www.youtube.com/aronmitu

 

 

FOTKY

 

http://www.aronmitu.com/photo

http://www.riddimdance.com/portfolio

 

Social

 

http://www.facebook.com/aronmitu

http://www.facebook.com/riddimdance

http://www.facebook.com/lilmitucrew

 

http://www.instagram.com/aronmitu

http://www.instagram.com/riddimdance

http://www.instagram.com/lilmitucrew